Podatki marynarzy - Singapur

Przepisy dotyczące podatków marynarzy pracujących w Singapurze określa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania zawarta między Polską a Singapurem. Umowa ta umożliwia składanie zeznań podatkowych w jednym lub obu krajach w zależności od Twojej sytuacji podatkowej. Jeśli nie masz jasności co do swoich możliwości i obowiązków względem urzędów skarbowych, skonsultuj się z nami. Dowiedz się, gdzie powinieneś złożyć swoje zeznanie podatkowe i jak możesz kontrolować swoje podatki będąc marynarzem w Singapurze.

Podatki marynarskie Singapur – gdzie złożyć zeznanie podatkowe?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, marynarz, który zatrudniony jest na statku singapurskim mającym swoją siedzibę w Singapurze, zobowiązany jest do płacenia podatków w Singapurze. Jeśli jego miejscem zamieszkania jest również Singapur, nie musi on uiszczać podatków w Polsce. Jeśli jednak marynarz zatrudniony jest przez firmę singapurską a jego miejscem zamieszkania jest Polska, wówczas musi rozliczać się z dwoma urzędami podatkowymi.

Podwójne opodatkowanie wynagrodzenia marynarza pracującego w Singapurze

W sytuacji, gdy zarobki marynarza podlegają podwójnemu opodatkowaniu, istnieją sposoby na uzyskanie korzystniejszej formy rozliczania podatku. Polega ona na odliczeniu - pod pewnymi warunkami - od podatku dochodowego podatku uiszczonego w urzędzie singapurskim. Jest to tak zwana metoda proporcjonalnego odliczenia podatku. Rozliczanie podatku w tej sytuacji wymaga wpłacenia zaliczki do urzędu skarbowego. Istnieje jednak opcja zawnioskowania o uchylenie tego obowiązku w stosunku do indywidualnego płatnika. Przed złożeniem takiego wniosku warto zweryfikować poprawność dotychczasowych rozliczeń marynarza z urzędami skarbowymi w obu krajach.

W jaki sposób możesz kontrolować swoje podatki będąc marynarzem w Singapurze?

Pracując pod singapurską banderą, możesz uzyskać rzetelną ocenę swojej sytuacji podatkowej. Konsultacja z kancelarią prawną pozwoli Ci uniknąć błędów w zeznaniach podatkowych, które mogą Cię słono kosztować. Poruszanie się po polsko-singapurskich przepisach podatkowych nie jest łatwe dla laików, dlatego pragniemy pomóc Ci rozeznać się w swojej sytuacji i wybrać najkorzystniejszy wariant zatrudnienia i rozliczenia podatków.

Podatki marynarzy Singapur - skorzystaj z usług fachowców i odzyskaj swoje pieniądze

Skonsultuj się z fachowcem w kancelarii Griffin w Gdyni i zyskaj spokój w kwestii swoich podatków. Jeśli jesteś marynarzem zatrudnionym w Singapurze, dowiedz się, jak przedstawia się Twoja sytuacja i uniknij konieczności rozwiązywania problemów z urzędami skarbowymi. Wybierz kancelarię, która umożliwi Ci bezpieczne i poprawne rozliczenie Twoich podatków.