Uważajmy na oszustów!

Uważajmy na oszustów!

W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie unijnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które będzie miało miejsce 25 maja bieżącego roku, wielu oszustów podejmuje próby zastraszenia przedsiębiorców odnośnie do skorzystania z ich fałszywych usług w zakresie przygotowania do RODO.

Częstą praktyką stosowaną przez oszustów jest rozsyłanie wiadomości do przedsiębiorców drogą e-mail, w którym grożą złożeniem zawiadomienia do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) w celu wszczęcia procedury kontrolnej, jeżeli przedsiębiorca nie skorzysta z ich usług w określonym terminie. Ponadto, oszuści straszą także złożeniem zawiadomienia do sądu i prokuratury.

Poniżej prezentujemy jak może wyglądać przykładowa, fałszywa wiadomość e-mail:

 

Źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/rodo-oszusci-strasza-przedsiebiorcow-i-wyludzaja-pieniadze/wmbqt40

Należy więc pamiętać, że podobne wiadomości mogą spełniać znamiona przestępstwa, dlatego nie należy na nie w żadnym wypadku odpowiadać i, co najważniejsze, nie podejmować współpracy z takimi podmiotami.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości odnośnie do najważniejszej dokumentacji RODO, zapraszamy do kontaktu.